Notice: Undefined index: HTTP_REFERER in /home/platne/serwer129707/public_html/travel2ibiza.pl/wp-content/themes/childtheme/childtheme.template#template on line 43

Ile wziąć pieniędzy na Ibizę?

Lecę na Ibizę. Ile pieniędzy mam wziąć ze sobą?

Opublikowano: 2017-05-15

Ile wziąć pieniędzy na Ibizę?

Jednym z najczęstszych pytań związanym z wyjazdem na Ibizę jest ?Lecę na Ibizę. Ile pieniędzy mam wziąć ze sobą?? Jeśli i Ciebie świadomie lub podświadomie męczy to pytanie to świetnie trafiłeś! Niezależnie od tego czy nie chcesz się w niczym ograniczać, a wysokie ceny są Ci nie straszne czy wręcz przeciwnie- chcesz ograniczyć wydatki do niezbędnego minimum warto przeczytać ten artykuł. Dowiesz się z niego jakie są koszty pobytu na Ibizie i jak ewentualnie niektóre z nich ograniczyć lub pominąć zupełnie tak by mimo to nie stracić uroku pobytu na białej wyspie.

Zapraszam do poniższej lektury, a na pewno lepiej przygotujecie się do swojego wyjazdu!

BILETY WSTĘPU DO KLUBÓW

W najsłynniejszych klubach Ibizy w zależności od sezonu, rodzaju imprezy i występujących artystów (np. David Guetta) za jednorazowy bilet wstępu wydasz od 45? do 80?. Jeśli dokonałeś wspaniałego wyboru rezerwując wyjazd z Travel2Ibiza i Party Camp to w ramach pakietu możesz zakupić wejściówki do najlepszych klubów Ibizy tj. Pacha, Amnesia, Ushuaia w niższych cenach. Za oszczędzone na cenach wstępu pieniądze możesz zakupić również inne ciekawe pakiety takie jak np. impreza na statku, rejs na Formenterę czy zwiedzanie Ibizy lub po prostu możesz wydać je w klubie na barze. A jeśli o barze i drinkach mowa?

CENY DRINKÓW W KLUBACH NA IBIZIE

Ceny drinków w klubach tj. Amnesia, Ushuaia czy Space oscylują w granicach 12? a gdzieniegdzie sięgają nawet 18? za drink z podwójną wódką. Miara alkoholu w drinkach jest duża na Ibizie, więc nie będziesz potrzebował wielu drinków by ?zaszumiało Ci w głowie?. Butelka wody generalnie kosztuje ok 8?-12?. Jeśli chcesz zaoszczędzić lub zamierzasz wyjść się napić przed pójściem do klubu polecamy West End, gdzie możesz kupić drink lub piwo już za niecałe 5?. Najlepszą opcją jest picie przed wyjściem na miasto. Butelkę hiszpańskiej wódki kupisz za około 10? i z pewnością wystarczy Ci to na ?wprawienie się? przed imprezą. Zawsze możesz też zostawić połowę na następny dzień jeśli nie jesteś bardzo wymagający co pozwoli Ci zaoszczędzić jeszcze więcej.

KOSZTY WYŻYWIENIA NA IBIZE

Nie da się przetrwać na samych przekąskach dlatego o ile dodatkowe atrakcje możesz sobie darować o tyle koszty jedzenia zawsze musisz uwzględnić w swych wydatkach.

W ramach wyjazdu z Party Camp śniadania są wliczone w cenę noclegu. Jeśli jednak nie chcesz nocować w hotelu i każdy obiad czy kolację jadać w restauracjach, zawsze możesz wybrać apartamenty z aneksami kuchennymi w których wraz ze swoimi znajomymi/rodziną, możecie przygotowywać własne posiłki z produktów kupionych w pobliskim markecie lub na targu.

Jeśli nie jesteś entuzjastą gotowania samemu, ale lubisz próbować nowych smaków koniecznie sprawdź lokalne restauracje z hiszpańskimi potrawami. Naprawdę warto! Jeśli dobrze trafisz i znajdziesz miłą restauracyjkę możesz dostać nawet 5 dań za 17?!

TRANSPORT NA IBIZIE

Busy: to najlepsi przyjaciele na białej wyspie. Są tanie, dotrzesz nimi praktycznie wszędzie, a na dodatek kursują całą dobę. Między 6 rano a północą kursują busy lokalne. W nocy zaś po 24 aż do białego rana kursują tak zwane ?disco busy?- które w San Antonio zawiozą Cię prosto do Ushuaia. Koszt jednorazowego przejazdu to 3,50?

Jest również opcja wypożyczenia auta. Za wypożyczenie zapłacisz ok 6? za dzień plus oczywiście za paliwo. Jeśli złożycie się ze znajomymi to koszty wynajmu są praktycznie znikome i możecie sami zwiedzać wyspę na własną rękę. Są jednak minusy- musisz wiedzieć dokąd jedziesz no i ktoś musi być kierowcą? Nie polecamy zatem jeżdżenia samochodem nocą tylko wybranie wspomnianego wcześniej busa, lub zamówienie taksówki.

KOSZTY DODATKOWYCH ATRAKCJI NA IBIZIE

Oczywiście, każdy chce wydać trochę pieniędzy na rzeczy typu pamiątki, boat parties i inne dodatkowe atrakcje bo przecież są wakacje i można zaszaleć. Wyjeżdżając na wyjazd z Party Camp możesz zakupić fakultatywne atrakcje tj. impreza na statku, rejs na Formenterę (ok 40?) lub zwiedzanie Ibizy (ok 35?).
Należy pamiętać również o rzeczach typu- pamiątki, wypożyczenie leżaków na plaży, przejażdżka na ?bananie? lub inne wodne atrakcje.

PODSUMOWUJĄC
W zależności od potrzeb i oczekiwań można podzielić wydatki na Ibizie na 3 grupy:

Dzienny budżet ok 70?? Oszczędność

Realistycznie to nie będzie takie proste jak to brzmi, ale jeśli jesteś oszczędny, masz ściśle określony budżet i nie chcesz wydawać pieniędzy na zbędne rzeczy to dasz radę przeżyć wspaniałe wakacje nie bankrutując przy tym. Wiąże się to oczywiście z pewnymi ograniczeniami. W tym wypadku ?jedzenie na mieście? to przekąszanie kawałków pizzy za 2?, popijanych najtańszym hiszpańskim piwem na plaży podziwiając zachód słońca ze znajomymi (też fajnie).
Alkohol na imprezach ogranicza się do picia przed wyjściem na miasto, a w klubach jedynie do butelki wody, którą- nie zależnie od tego ile będzie kosztować, polecamy kupić jeśli nie chcesz wylądować w szpitalu. Leżaki na plaży to już luksus, możesz się obejść bez nich wylegując się na swoim ręczniku.

Koszty jakie ponosisz to:
?20 na jedzenie
?10 alkohol
?30 do wydania w klubie lub na posiłek na mieście
?10 na busy

Dzienny budżet ok 135? ? Średnia norma

Dzienny budżet dla większości odwiedzających białą wyspę Ibizę. W tym wypadku czasami przypłacone jest to paroma ?trudniejszymi dniami? przed wyjazdem i ograniczaniem się by móc wydać więcej na Ibizie. Cóż? coś, za coś. Jeśli jednak jesteś gotów poświęcić taką sumę dziennie na swoje wydatki spokojnie możesz wybrać się ze swoimi znajomymi do restauracji na hiszpańskie jedzenie 2-3 razy w tygodniu, a na imprezach pozwolić sobie na drinka lub dwa przy barze. Jeśli nie wydasz dziennego limitu na obiad w restauracji to możesz pozwolić sobie na kupno pamiątki lub inną atrakcję.

Koszty ponoszone w tym trybie wakacji to:

?25 na jedzenie
?15 na alkohol
?65 na wydanie w klubie lub obiad na mieście
?10 na busy
?20 różne dodatkowe

Została nam jeszcze 3 opcja: dzienny budżet ok 190? ? Luksus

Witamy w świecie luksusu. Co prawda nie wydasz ponad 1500? na posiłek  w Ushuaia, ale na pewno znajdziesz się w tym klubie. Możesz sobie pozwolić na wynajem leżaków na plaży i rezerwacje loży vip w klubie. Jest to ostateczny budżet wydatków na Ibizie. Możesz chodzić ze znajomymi na posiłki do restauracji, kupować drinki w klubach iść pozwiedzać miasto, kupić jakiś zagraniczny trunek  jako pamiątka z wakacji dla znajomych i do tego mieć jeszcze 40? na inne zachcianki.

Całkowite koszty to:
?40 na jedzenie
?80 do wydania w klubie lub na posiłki
?20 na alkohol
?10 na busy
?40 na inne atrakcje

Wierz nam lub nie. Kiedy mówimy wakacje na Ibizie ? wcale nie oznacza to, że trzeba rozbić bank by dobrze spędzić wakacje. Jeśli wybierzesz się na Ibizę razem z Travel2Ibiza i Party Camp, większość kosztów masz już wliczone w cenę wyjazdu więc pozostaje Ci jedynie odłożenie sobie preferowanej kwoty na pozostałe potrzeby i przyjemności.
To co? Na co jeszcze czekasz? Rezerwuj już dziś wyjazd z Party Camp & Travel2Ibiza na imprezową białą wyspę!

Najnowsze porady

Sprawdź też bloga

Booking.com
Zapisz się do naszego Newslettera

Chcesz być na bieżąco?