Notice: Undefined index: HTTP_REFERER in /home/platne/serwer129707/public_html/travel2ibiza.pl/wp-content/themes/childtheme/childtheme.template#template on line 43
Opublikowano: 2017-05-13 kategorie wpisów: ,

ES VEDRA ? TAJEMNICZA ATRAKCJA IBIZY

Es Vedra ? bo o niej mowa, to wyspa położona paręset metrów od wybrzeża Ibizy a jej niezwykłe właściwości od tysiącleci zadziwiają ludzi?

To zaskakujące, ale ten zakątek stanowi trzecie miejsce na Ziemi pod względem siły pola magnetycznego! Powodem jest duża zawartość żelaza. Kompasy, urządzenia elektryczne czy telefony komórkowe dosłownie wariują w okolicy Es Vedry. W związku z tym wyspa, która od zarania dziejów zadziwia ludzkość, otrzymała miano Czarodziejskiej Wyspy i powiązywano z nią liczne legendy m.in. z miejscem mitycznej Atlantydy, czy? lądowania UFO. Wg słów Nostradamusa Es Vedra jest także jedynym miejscem na Ziemi, które ma przetrwać koniec świata. Czyż to niesamowite?

Wypoczywając na Ibizie można podziwiać zagadkową wyspę z wieży strażniczej Torre de Pirata albo plaży Cala d?Hort. Ci, których to nie zadowala, mogą wybrać się na wycieczkę łódką ze szklanym dnem. Wyprawa rozpoczyna się w San Antonio, obejmuje postój przy Es Vedrze i możliwość wspinaczki na skały.
Widoki zapierają dech w piersiach!